Staroveká múdrosť snov

Tretinu nášho života strávime v spánku. Každú noc sa stávame účastníkmi mystéria a prechádzame z jednej dimenzie zažívania do druhej. Ráno sa opäť prebudíme a pokračujeme v „reálnom” živote, ale v nejakom zmysle stále spíme a snívame.

Podľa starodávnych tibetských technik prináša snový stav obrovskú príležitosť priamo pracovať s našimi kľúčovými problémami, ktoré inak nevedomky vládnu našim životom.

Zvládnutie snového stavu znamená otvorenie sa hlbokému intuitívnemu vhľadu.

Obsahom kurzu nie sú len metódy ako si zapamätať sny, ale najmä spôsob práce so snami. Metódy umožňujúce vstup do stavu, ktorý pomôže uzdraviť a transformovať naše mentálne štruktúry a naučí nás kultivovať intuitívny pohľad. Keď sa nám podarí plne rozvinúť túto schopnosť, získame prístup k hlbokej vnútornej sile bytia.

Každá noc ponúka počas snenia obrovskú možnosť vhľadu do nášho prežívania -  ako poklad informácií, ktoré môžeme použiť na oslobodenie sa od mentálnych obmedzení. Naše sny nie sú len nezmyselným opakovaním denných skúseností, sú i bránou k tajomstvu vnútorných ríš a príležitosťou na transformáciu.

Keďže snový stav je energetickým stavom, získaním určitej zručnosti existuje možnosť intuitívneho nahliadnutia do vecí, ktoré sú nedostupné z našej materiálne viazanej a zjavne pevnej reality.

Intenzívny kurz Starovekej múdrosti snov je založený na filozofii Jednoty v dualite (Unity in Duality), ktorú vyvinul tibetský majster Tarab Tulku rinpoče. Je úvodom k aspektom tradície šamanistickej práce so snami a budhistickej snovej jógy. Kurz ponúka techniky práce so snami a ich využitie pri riešení našich narušených mentálnych štruktúr a metódy na vyvolanie snov a získanie lucidity v sne.

Využitie týchto metód spolu s ďalšími technikami pomôže študentom získať prostriedky na priamu prácu so snami za účelom osobného rozvoja. Zároveň poskytuje praktizujúcim účinné nástroje na priame a radikálne riešenie základných emocionálnych a psychologických problémov bežného života pre vyliečenie a transformáciu problematických mentálnych štruktúr, ktoré sa prejavujú vo sne a ktoré inak nevedome ovládajú naše životy.

Účastníci kurzu sa naučia prax ako sa dostať do jemnejších úrovní tela a mysle. Pomocou jemných zmyslov sa pre nás stávajú tieto metódy dostupné.

všetky kurzy
Blízko k sebe, otvorení svetu

víkendový kurz

Emocionálna sloboda

víkendový kurz

Objavovanie prirodzených zdrojov energie v sebe

víkendový kurz

Transformácia seba - smrť ega a znovuzrodenie seba

víkendový kurz

Energie ako zdroj hlbšieho vhľadu a poznania

víkendový kurz

Mandala - harmonizácia človeka a prírody

týždňový kurz

Dzoghčen

týždňový kurz

Boj so stresom

víkendový kurz

Ja a neprítomnosť ja

víkendový kurz

Realita tela-mysle

víkendový kurz

Vnímanie a realita

víkendový kurz

Staroveká múdrosť snov

týždňový kurz

Láska a súcit

týždňový kurz

Smrť - kľúč ku vzniku

víkendový kurz

Za hranicami jazyka

víkendový kurz

Pomoc v procese zomierania

víkendový kurz

Selfreferencing - zažívanie seba samého

víkendový kurz

Mindfulness - Prax štyroch pozorností

týždňový kurz

Šamatha a vipassana

týždňový kurz

O NÁS

Občianske združenie Tarab Inštitút Slovensko organizuje edukačné a rozvojové aktivity v systéme Jednota v Dualite.

ADRESA

+421 905 630 715

Hany Meličkovej 27
841 05 Bratislava

 

info@tarab-institut.sk

PRIHÁSIŤ SA K ODBERU SPRÁV

© 2020 by Tarab Institut Slovakia