top of page

O NÁS

Prvý tréning Jednota v Dualite na Slovensku začal v roku 2008 a účastníci tréningu v roku 2011 založili občianske združenie Tarab Inštitút Slovensko. Odvtedy sme zorganizovali viac ako 50 tréningových stretnutí, víkendových workshopov, supervíznych stretnutí, štúdijných skupín či ústraní.

NAŠE POSLANIE

Vzdelávanie a štúdium v rámci systému Jednota v Dualite a jeho modulov za účelom rozvoja v osobnom živote, v pomáhajúcich profesiách s presahom do oblasti spirituálneho života.

ČO ROBÍME

Organizujeme semináre, kurzy, ucelený tréning Jednota v Dualite. Organizujeme supervízne stretnutia, štúdijné skupiny a iné rozvojové aktivity. Pozývame renomovaných lektorov z celej Európy.

KTO SME

Občianske združenie Tarab Inštitút Slovensko je členom skupiny Tarab Institute International.

Forest
O NÁS

    Sme občianske združenie. Tarab Inštitút Slovensko je členom medzinárodnej siete Tarab Institute International, ktorá slúži pre vzdelávanie a výskum v systéme osobnostnej a transpersonálnej psychológie, psychoterapeutickej aplikácie a duchovného prístupu nazývaného Jednota v Dualite. Tento systém, ktorý vychádza zo starovekej indo-tibetskej budhistickej filozofie a psychológie vyvinul Tarab Tulku rinpoče, jeden z najvýznamnejších tibetských lámov, spolu s dánskou psychologičkou a psychoterapeutkou Lene Handberg.

HISTÓRIA JEDNOTY V DUALITE NA SLOVENSKU

    Vzdelávanie v rámci Jednoty v Dualite má na Slovensku už viac ako 15 ročnú tradíciu. Tarab Tulku rinpoče po prvýkrát pricestoval na Slovensko v roku 2001 na pozvanie Tibora Geljena a každoročne tu viedol kurzy až do svojej smrti v roku 2004. Po tejto smutnej udalosti prevzala zodpovednosť za vzdelávanie v rámci Jednoty v Dualite® jeho najbližšia žiačka Lene Handberg. Na jej podnet 6. júla 2011 sa rozhodli študenti tréningového kurzu Jednota v Dualite založiť Tarab Inštitút na Slovensku. 
Do tejto doby boli všetky kurzy organizované pod záštitou Spoločnosti priateľov Tibetu a tibetského budhistického meditačného centra Džonang Taši Čö Ling, ktoré vysvätil Tarab Tulku rinpoče počas svojej prvej návštevy.
    V roku 2011 začal pod záštitou Tarab Inštitútu Slovensko prvý dlhodobý tréning učenia UD na Slovensku.

bottom of page