KURZY‎ > ‎

STAROVEKÁ MÚDROSŤ SNOV

        Tretinu nášho života strávime spaním. Každú noc sme účastníkmi mystéria, prechádzame z jednej dimenzie zažívania do inej. Ráno sa budíme a pokračujeme v “reálnom” živote, ale v nejakom zmysle stále spíme a snívame.

        Podľa starodávnych Tibetských technik, súvisiacich so snami, snový stav prináša obrovskú príležitosť priamo pracovať s našimi kľúčovými problémami, ktoré riadia náš život bez toho, aby sme si to uvedomovali. Môžeme však rozvinúť väčšiu bdelosť v našom živote a zažívať narastajúce šťastie a slobodu. Prehlbovaním a rozvíjaním bdelosti si môžeme udržať bdelú prítomnosť počas snov a taktiež v bežnom živote. Keď sa nám podarí plne rozvinúť túto schopnosť, zistíme, že žijeme náš život s väčšou jasnosťou, šťastím a slobodou.


        Kurz vychádza z teórie a cvičení tibetskej filozofie a psychológie “Jednota v dualite, veda mysle a javov”, ktorú rozvinul Tarab Tulku XI. Tento tibetský láma a učenec práve na základe starodávnych indo-tibetských snových praktik zostavil metódy s hlbokým účinkom a týmto dal záujemcom veľmi účinné nástroje priamo pracovať s podvedomými emočnými a psychologickými problémami, ktoré sa prejavujú v snoch. Na kurze budú taktiež predstavené metódy na vstup do lucídnych snov za účelom liečenia a transformácii našich problematických mentálnych štruktúr, a tiež za účelom rozvíjania hlbokého intuitívneho vhľadu.