KURZY‎ > ‎

Šamatha a vipassana

TARAB INŠTITÚT SLOVENSKO v rámci vzdelávacích aktivít osobného a duchovného rozvoja Vás pozýva na päťdňový tréning s témou

Šamatha/Vipassana
23. – 27. 11. 2019


Miesto a čas
Penzión Harmónia, Modra – Harmónia, 23.-27.11. 2019 (začiatok sobota od 9:30 do 18:00 hod.) Je možné sa zúčastniť celého tréningu alebo iba víkendu.

Finančný príspevok
za účasť na celom tréningu 210 Eur (pri opakovanej účasti 50 Eur)
za účasť iba na víkende je 80 Eur
v prípade potreby je možnosť individuálne požiadať o zľavu

K obsahu
Meditácie Šamatha a Vipassana (utíšenia, jednobodovej koncentrácie a vhľadu) sú vstupnou bránou na ceste k neduálnemu poznaniu reality. Sú účinným nástrojom pre každého so záujmom o duchovný rozvoj bez kultúrnych, spoločenských a náboženských obmedzení. Ich význam budeme skúmať v rámci univerzálneho učenia Tarab Tulku Rinpočeho „Jednota v Dualite“, ktoré vychádza zo starovekej indo-tibetskej vedy o mysli a javoch.

V uvedenom tréningu použijeme na vstup do hlbších skúseností stavu semi-šamathy techniku vizualizácie farieb, elementov, zvuku a povahy mysle. Na tomto základe sa pokúsime využiť jemné sily intelektu na tréning semi-vipassany prehlbujúc tak priamu skúsenosť seba a nášho porozumenia vzájomne prepojenej reality.
Výklad bude v anglickom jazyku s prekladom.

Prednáša
Lene Handberg S.T.R. (Semrig Thablam Rabdžam) – spoluautorka vzdelávacieho systému Unity in Duality®, žiačka a neskôr asistentka Tarab Tulku Rinpočeho. Je riaditeľkou vzdelávania medzinárodného Tarab inštitútu, kde pôsobí aj ako metodička a lektorka. Študovala psychológiu a tibetológiu na Univerzite v Kodani. Dodatočne študovala analytickú psychológiu/psychoterapiu.


Registrácia
Registrovať sa môžete cez formulár , ktorý je prístupný aj z nášho facebooku.

Ceny penziónu Harmónia v prípade záujmu o ubytovanie a stravu:

 Ubytovanie Strava
 Dvojlôžková izba / 1 osoby........28,00 €/noc Raňajky.....................4,80 €
 Dvojlôžková izba / 2 osoby .......18,00 €/noc Obed.........................7,20 €
 Prístelka ....................................10,00 €/noc Večera.......................6,00 €
 Detská postieľka..........................6,00 €/noc  Plná penzia spolu.....18,00€
 Miestny poplatok / deň ................1,00 €