KURZY‎ > ‎Minulé akcie‎ > ‎

Staroveka Mudrost Snov 201404

Pozývame Vás na víkendový kurz 
11. - 13. 4. 2014
pod vedením  švédskej psychoterapeutky 
Liisa Vuorinen
Staroveká múdrosť snov
(práca so snami)


 KTO?Liisa Vuorinen
 KDE?Apolloklub
Súkennícka 4, Bratislava
mapa
 KEDY? piatok  18.30 - 20.30
 sobota 10.00 - 18.00
 nedeľa 9.00 - 16.00
 KOĽKO? 40,- EUR (členovia 30)
 JAZYK? anglický s prekladom

 

Tretinu nášho života strávime spaním. Každú noc sme účastníkmi mystéria, prechádzame z jednej dimenzie zažívania do inej. Ráno sa budíme a pokračujeme v “reálnom” živote, ale v nejakom zmysle stále spíme a snívame.


Podľa starodávnych Tibetských technik, súvisiacich so snami, snový stav prináša obrovskú príležitosť priamo pracovať s našimi kľúčovými problémami, ktoré riadia náš život bez toho, aby sme si to uvedomovali. Môžeme však rozvinúť väčšiu bdelosť v našom živote a zažívať narastajúce šťastie a slobodu. Prehlbovaním a rozvíjaním bdelosti si môžeme udržať bdelú prítomnosť počas snov a taktiež v bežnom živote. Keď sa nám podarí plne rozvinúť túto schopnosť, zistíme, že žijeme náš život s väčšou jasnosťou, šťastím a slobodou.


Kurz vychádza z teórie a cvičení tibetskej filozofie a psychológie “Jednota v dualite, veda mysle a javov”, ktorú rozvinul Tarab Tulku XI. Tento tibetský láma a učenec práve na základe starodávnych indo-tibetských snových praktik zostavil metódy s hlbokým účinkom a týmto dal záujemcom veľmi účinné nástroje priamo pracovať s podvedomými emočnými a psychologickými problémami, ktoré sa prejavujú v snoch. Na kurze budú taktiež predstavené metódy na vstup do lucídnych snov za účelom liečenia a transformácii našich problematických mentálnych štruktúr, a tiež za účelom rozvíjania hlbokého intuitívneho vhľadu.
Comments