Pozývame Vás na seminár


Registrácia na seminár: Mindfulness 27. - 28. 9. 2014


ktorý sa uskutoční v dňoch 28. - 30. 11. 2014

v Apollo klube na Súkenníckej ulici 4 v Bratislave (mapa)

pod vedením francúzskej terapeutky Geneviève Hamelet.

Cena semináru je 50 EUR.


piatok 28.11. 18:00 - 20:00

sobota 29.11. 10:00 - 18:00

nedeľa 30.11. 10:00 - 16:00


Pokiaľ máte záujem o seminár, zaregistrujte sa (formulár je na konci tejto stránky), počet účastníkov je obmedzený.

V posledných rokoch sa slovo Mindfulness (bdelá pozornosť) stalo veľmi populárnym. Avšak za týmto módnym trendom je mocný prístup skúmania reality, ktorý leží v srdci meditačných techník budhistickej psychológie a filozofie. Kým táto “vnútorná veda mysle a javov” sa používala tisíce rokov, vďaka jej nedávnej aplikácii v intervenciách založených na “mindfulness” ako MBSR* a MBCT** za účelom práce so stresom, úzkosťou, vyhorením a relapsom v depresii, sa umožnilo modernej vede s jej sofistikovanými nástrojmi odhaliť jej výnimočný potenciál.

Súčasný výskum poskytuje viac a viac dôkazov, čo vytvára veľmi veľký záujem v klinickej oblasti, vo sfére vzdelávania a výcviku a aj ostatných oblastiach spoločnosti. Počas tohto víkendu si predstavíme prehľad kontextu, perspektívy a výziev v oblasti intervencie založenej na “mindfulness” a pomocou cvičení budeme skúmať prvky a základy “mindfulness” meditácie (meditácia bdelej pozornosti).


Geneviève Hamelet je jedným zo zakladajúcich členov a v súčastnosti prezidentom ADM (The Association for the development of Mindfulness). Absolvovala tréning MBSR na CFM-UMass Medical School a MBCT  pod vedením Pr Zindel Segala (spoluzakladateľa MBCT programu) a jeho tímu. 

Taktiež je držiteľkou titulu Master of Sophrology a ukončila výcvik Emocionálnej a kontemplatívnej terapie. Získala titul Semrig Thablam Mawa (STM) v Jednote v Dualite (Vnútorná veda mysle a javov) a jej aplikácie v Tarab Institúte, ktorý bol založený Tarab Tulku Rinpočem a Lene Handberg za účelom prezentácie univerzálnej starovekej indo-tibetskej múdrosti súčasnému modernému svetu.
Posledných 20 rokov je študentkou budhizmu a vyučuje “mindfulness” a pôsobí ako inštruktorka MBSR a MBCT.

MBSR Mindfulness-based stress reduction - redukcia stresu na základe “mindfulness”
** MBCT Mindfulness-based cognitive therapy - kognitívna terapia založená na “mindfulness”