KURZY‎ > ‎

Mandala spojená s yin jógou

Víkendový seminár 

Mandala kurz spojený s maľbou a s yin jógou

5.-7.4.2019
(piatok 14 - 20 h, sobota 10 - 18 h, nedela 9 - 17h)
Apollo klub, Súkennicka 4, Bratislava

Príspevok: 120 Eur, pre členov 110 Eur


Čo spolu zažijeme:

  • teoretický výklad (náhľad indo-tibetskej filozofie a psychológie)
  • meditácie na elementy
  • spontánnu maľbu
  • yin jógu

Mandala seminár je určený pre osobný rozvoj prostredníctvom spájania sa s piatimi kvalitami elementov - energií na fyzickej, psychologickej a energetickej úrovni s cieľom rozvíjania zdravého spojenia s prírodnými energiami našej vnútornej existencie a vonkajšieho sveta.

Tibetská meditácia na elementy
Päť elementálnych pôvodných síl (zem, voda, oheň, vzduch, priestor) je základom všetkej existencie: jednotlivca i celého vesmíru. Ideálne fungovanie piatich elementálnych síl je potrebné pre zdravé pokračovanie existencie vesmíru a ľudí.

Spontánna kresba mandaly
Kresba mandaly odhaľuje, ktorý prevládajúci vzorec je potrebné liečiť a pomáha znova nastoliť optimálne fungovanie piatich elementálnych síl.Budete mať možnosť maľovať a porozumieť svojim individuálnym mandalám, vychádzajúcim z vašich vlastných fyzických, psychologických a energetických skúseností s kvalitami elementov. To znamená, že budete schopní tieto kvality vyjadriť, prehĺbiť a objaviť slabé miesta, ktoré vyžadujú vašu pozornosť a prácu na sebe.

Yin jóga
Yin jóga je ľahká forma jógy, s hlbokým účinkom na telo, myseľ a energiu. V jednotlivých pozíciách sa zotrváva dlhší čas a v uvoľnenom stave.S pribúdajúcim vekom sa spojivové tkanivá skracujú a vysychajú. Následne naše telo stráca svoju pôvodnú vitalitu a pozíciu.

Yin jóga má hlboký účinok na spojivové tkanivá, lieči a navracia telu predchádzajúcu vitalitu.Oživenie prúdenia prány v energetických kanáloch napomáha liečeniu tela a jeho omladeniu, vďaka čomu sa nám otvára prístup k hlbším úrovniam meditácie.Yin jóga je vhodná pre všetky úrovne cvičiacich. Pozície sa dajú cvičiť jemne a efektívne v každom veku.

Na tomto seminári budete:

  • rozvíjať a uvádzať do rovnováhy svoju myseľ, telo a energiu
  • praktizovať hlbokú meditáciu na elementy a yin jógu
  • získavať skúsenosti so spontánnou kresbou mandaly
  • získate analýzu svojich elementov a dostanete pokyny ako ich uviesť do rovnováhy

Seminár a cvičenia vedie Liisa Vuorinen, psychologička, psychoterapeutka, (University of Rochester Medical School New York), Semrig Thablam Mawa (Unity in Duality). Trénerka psychoterapeutov, certifikovaná lektorka jógy. Študovala budhizmus od roku 1988 u mnohých tibetských lámov. Workshopy vedie v rámci vzdelávacieho systému Jednota v Dualite.